Menu

Grand OldBoys


Træner
René Nielsen
Brorsonsvej 4, 9490 Pandrup
Mobil:  27 47 51 56
E-mail: resus@stofanet.dk

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint)
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Begge hold sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen på anders@esholm.dk 
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen og fairplay udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2021

Indberetning af resultater: Begge hold sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): KAMPPROGRAM EFTERÅR 2021

Kontaktliste kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2020

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Frøstrup/Hannæs 0 0 0 0 0 0
2 Aggersund 0 0 0 0 0 0
3 Aabybro IF 0 0 0 0 0 0
4 Jetsmark IF 0 0 0 0 0 0
5 Trekroner 0 0 0 0 0 0
6 Thorup/Klim 0 0 0 0 0 0
7 Nørhalne 0 0 0 0 0 0
8 Løgstør 0 0 0 0 0 0
9 Skovsgaard 0 0 0 0 0 0
10 Biersted 0 0 0 0 0 0


Runde 1

Torsdag d. 5/8 kl. 19.00
Skovsgaard - Jetsmark
Biersted - Aggersund
Aabybro - Løgstør
Trekroner - Frøstrup/Hannæs
Nørhalne - Thorup/Klim/Fjerritslev

Runde 2
Torsdag d. 12/8 kl. 19.00
Biersted - Skovsgaard
Jetsmark - Aabybro
Aggersund - Trekroner
Løgstør - Nørhalne
Frøstrup/Hannæs - Thorup/Klim/Fjerritslev

Runde 3
Torsdag d. 19/8 kl. 19.00
Skovsgaard - Aabybro
Trekroner - Biersted
Nørhalne - Jetsmark
Thorup/Klim/Fjerritslev - Aggersund
Frøstrup/Hannæs - Løgstør

Runde 4
Torsdag d. 26/8 kl. 19.00
Trekroner - Skovsgaard
Aabybro - Nørhalne
Biersted - Thorup/Klim/Fjerritslev
Jetsmark - Frøstrup/Hannæs
Aggersund - Løgstør

Runde 5
Torsdag d. 2/9 kl. 18.30
Thorup/Klim/Fjerritslev - Trekroner
Skovsgaard - Nørhalne
Frøstrup/Hannæs - Aabybro
Løgstør - Biersted
Aggersund - Jetsmark

Runde 6
Torsdag d. 9/9 kl. 18.00
Thorup/Klim/Fjerritslev - Skovsgaard
Nørhalne - Frøstrup/Hannæs
Trekroner - Løgstør
Aabybro - Aggersund
Biersted - Jetsmark

Runde 7
Torsdag d. 16/9 kl. 18.00
Skovsgaard - Frøstrup/Hannæs
Løgstør - Thorup/Klim/Fjerritslev
Aggersund - Nørhalne
Jetsmark - Trekroner
Aabybro - Biersted

Runde 8
Torsdag d. 23/9 kl. 18.00
Løgstør - Skovsgaard
Frøstrup/Hannæs - Aggersund
Thorup/Klim/Fjerritslev - Jetsmark
Nørhalne - Biersted
Trekroner - Aabybro

Runde 9
Fredag d. 1/10 kl. 18.00
Skovsgaard - Aggersund
Jetsmark - Løgstør
Biersted - Frøstrup/Hannæs
Aabybro - Thorup/Klim/Fjerritslev
Nørhalne - Trekroner

;

Ny i klubben… Tilmeld dig her!

Velkommen i Jetsmark IF. Vi glæder os til at have mange gode timer på og udenfor banerne sammen!