Menu

Grand OldBoys


Træner
René Nielsen
Brorsonsvej 4, 9490 Pandrup
Mobil:  27 47 51 56
E-mail: resus@stofanet.dk

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint)
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Begge hold sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen på anders@esholm.dk 
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen og fairplay udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2022

Indberetning af resultater: Begge hold sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): KAMPPROGRAM 2022

Kontaktliste kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2022

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Jetsmark IF 7 21-7 21 1 0 21
2 Aabybro IF 7 20-6 19 1 0 19
3 Løgstør 7 18-12 12 2 0 12
4 Trekroner 7 13-6 11 2 0 11
5 Aggersund 7 19-13 10 3 0 9
6 Thorup/Klim 7 13-9 10 3 0 9
7 Frøstrup/Hannæs 7 6-12 6 0 0 6
8 Biersted 7 5-22 6 1 0 6
9 Skovsgaard 7 7-18 6 2 1 5
10 Nørhalne 7 3-20 1 1 0 1
Runde 8
Tirsdag d. 24/5 kl. 19.15
Biersted - Skovsgaard
Jetsmark - Aabybro
Aggersund - Trekroner (spilles onsdag d. 25/5 kl. 19.15)
Frøstrup/Hannæs - Thorup/Klim/Fjerritslev
Løgstør - Nørhalne (spilles d. 31/5 kl. 19.15)

Runde 7
Torsdag d. 19/5 kl. 19.15
Skovsgaard - Aabybro  1-2
Trekroner - Biersted  UHT (3-0)
Nørhalne - Jetsmark  2-3 (gult kort Nørhalne)
Thorup/Klim/Fjerritslev - Aggersund  1-1 (2 gule Klim 1 gult Aggersund)
Frøstrup/Hannæs - Løgstør  1-4

Runde 6
Tirsdag d. 10/5 kl. 19.15
Trekroner - Skovsgaard  7-0 (rødt til Skovsgaard)
Biersted - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-1 (gult til begge)
Jetsmark - Frøstrup/Hannæs  UHT (3-0)
Aggersund - Løgstør  2-3 (gult til begge)
Aabybro - Nørhalne  4-0

Runde 5
Torsdag d. 5/5 kl. 19.15
Skovsgaard - Nørhalne  2-0
Thorup/Klim/Fjerritslev - Trekroner  3-0 (gult kort Trekroner)
Frøstrup/Hannæs - Aabybro  0-1 (gult kort Aabybro)
Aggersund - Jetsmark  1-3
Løgstør - Biersted  UHT (3-0)

Runde 4
Torsdag d. 28/4 kl. 19.15
Thorup/Klim/Fjerritslev - Skovsgaard  1-0
Nørhalne - Frøstrup/Hannæs  1-2
Trekroner - Løgstør  2-1 (gult til begge)
Aabybro - Aggersund  4-3 (gult kort Aggersund)
Biersted - Jetsmark  2-7

Runde 3
Torsdag d. 21/4 kl. 19.15
Skovsgaard - Frøstrup/Hannæs  2-1 (gult til Skovsgaard)
Løgstør - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-5
Aggersund - Nørhalne  8-0
Jetsmark - Trekroner  1-0
Biersted - Aabybro  0-6

Runde 2
Tirsdag d. 12/4 kl. 19.00
Løgstør - Skovsgaard 4-0
Frøstrup/Hannæs - Aggersund  0-1
Thorup/Klim/Fjerritslev - Jetsmark  1-2 (gult kort Jetsmark)
Nørhalne - Biersted  0-1
Trekroner - Aabybro  1-1

Runde 1
Torsdag d. 7/4 kl. 19.00
Skovsgaard - Aggersund  2-3 (gult kort Skovsgaard)
Jetsmark - Løgstør  2-1
Biersted - Frøstrup/Hannæs  0-2
Aabybro - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-1
Trekroner - Nørhalne  0-0

;

Ny i klubben… Tilmeld dig her!

Velkommen i Jetsmark IF. Vi glæder os til at have mange gode timer på og udenfor banerne sammen!