Menu

Grand OldBoys


Træner
René Nielsen
Brorsonsvej 4, 9490 Pandrup
Mobil:  27 47 51 56
E-mail: resus@stofanet.dk

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint)
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Begge hold sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen på anders@esholm.dk 
  • Dommerregning deles
  • Ved afbud mister man retten til at spille på hjemmebane i det omvendte opgør
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen og fairplay udløser en flaske snaps


Jammerbugt Turneringen 2022

Indberetning af resultater: Begge hold sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): KAMPPROGRAM 2022

Kontaktliste kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2022

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Jetsmark IF 17 45-15 49 3 0 48
2 Aabybro IF 17 48-20 37 3 0 36
3 Løgstør 17 41-22 31 3 0 30
4 Thorup/Klim 17 29-24 27 8 0 25
5 Frøstrup/Hannæs 17 24-19 25 1 0 25
7 Aggersund 17 33-24 25 4 0 24
6 Trekroner 17 30-28 24 4 0 23
8 Biersted 17 10-52 10 1 0 10
9 Skovsgaard 17 18-39 14 7 2 10
10 Nørhalne 17 11-45 4 5 0 3

Runde 18
Fredag d. 23/9 kl. 18.00 i Jetsmark
Jetsmark - Skovsgaard
Aggersund - Biersted
Løgstør - Aabybro
Frøstrup/Hannæs - Trekroner
Thorup/Klim/Fjerritslev - Nørhalne

Runde 17
Torsdag d. 15/9 kl. 18.00
Skovsgaard - Biersted  3-0 (UHT)
Aabybro - Jetsmark  1-2 (gult til begge)
Trekroner - Aggersund  1-4
Nørhalne - Løgstør  1-0
Thorup/Klim/Fjerritslev - Frøstrup/Hannæs  1-1 (gult Thorup/Klim)

Runde 16
Torsdag d. 8/9 kl. 18.00
Aabybro - Skovsgaard  3-1 (rødt Skovsgård)
Biersted - Trekroner  0-3 (HHT)
Jetsmark - Nørhalne  2-1 (gult Jetsmark)
Aggersund - Thorup/Klim/Fjerritslev  0-1
Løgstør - Frøstrup/Hannæs  1-3

Runde 15
Torsdag d. 1/9 kl. 18.30
Skovsgaard - Trekroner  1-2 (Skovsgård gult)
Nørhalne - Aabybro  2-3
Thorup/Klim/Fjerritslev - Biersted  3-0 (UHT)
Jetsmark - Frøstrup/Hannæs  1-0
Løgstør - Aggersund  2-1 (Aggersund gult)

Runde 14
Torsdag 25/8 kl. 19.00
Nørhalne - Skovsgaard  1-2 (Skovsgård gult)
Trekroner - Thorup/Klim/Fjerritslev  1-1 (Trekroner gult)
Aabybro - Frøstrup/Hannæs  1-0 (Frøstrup gult)
Biersted - Løgstør  0-3 (HHT)
Jetsmark - Aggersund  1-0

Runde 13
Torsdag 18/8 kl. 19.00
Skovsgaard - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-2 (gult Skovsgaard)
Frøstrup/Hannæs - Nørhalne  3-0
Løgstør - Trekroner  3-0 (UHT)
Aggersund - Aabybro  2-0
Jetsmark - Biersted  3-0 (UHT)

Runde 12
Torsdag d. 11/8 kl. 19.00
Frøstrup/Hannæs - Skovsgaard  3-0 (UHT)
Thorup/Klim/Fjerritslev - Løgstør  1-1
Nørhalne - Aggersund  0-2
Trekroner - Jetsmark  1-4
Aabybro - Biersted  8-1
SOMMERFERIE
Runde 11
Torsdag d. 16/6 kl. 19.15
Skovsgaard - Løgstør  1-5 (gult Løgstør)
Aggersund - Frøstrup/Hannæs  0-3
Jetsmark - Thorup/Klim/Fjerritslev  3-3
Biersted - Nørhalne  2-1
Aabybro - Trekroner  5-2
Runde 10
Torsdag d. 9/6 kl. 19.15
Aggersund - Skovsgaard  2-0 (gult Skovsgaard)
Løgstør - Jetsmark  1-3
Frøstrup/Hannæs - Biersted  2-1
Thorup/Klim/Fjerritslev - Aabybro  0-6
Nørhalne - Trekroner  1-3 (gult Trekroner) 
Runde 9
Torsdag d. 2/6 kl. 19.15
Skovsgaard - Jetsmark  0-2
Biersted - Aggersund  HHT (0-3)
Aabybro - Løgstør  0-1
Trekroner - Frøstrup/Hannæs  1-3
Nørhalne - Thorup/Klim/Fjerritslev  1-3 (2 gule Nørhalne 4 gule Thorup/Klim)
Runde 8
Tirsdag d. 24/5 kl. 19.15
Biersted - Skovsgaard  1-1 (gult Skovsgaard)
Jetsmark - Aabybro  3-1 (gult Aabybro)
Aggersund - Trekroner  0-3
Frøstrup/Hannæs - Thorup/Klim/Fjerritslev  0-1
Løgstør - Nørhalne  6-0 (2 gule Nørhalne)

Runde 7
Torsdag d. 19/5 kl. 19.15
Skovsgaard - Aabybro  1-2
Trekroner - Biersted  UHT (3-0)
Nørhalne - Jetsmark  2-3 (gult kort Nørhalne)
Thorup/Klim/Fjerritslev - Aggersund  1-1 (2 gule Klim 1 gult Aggersund)
Frøstrup/Hannæs - Løgstør  1-4

Runde 6
Tirsdag d. 10/5 kl. 19.15
Trekroner - Skovsgaard  7-0 (rødt til Skovsgaard)
Biersted - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-1 (gult til begge)
Jetsmark - Frøstrup/Hannæs  UHT (3-0)
Aggersund - Løgstør  2-3 (gult til begge)
Aabybro - Nørhalne  4-0

Runde 5
Torsdag d. 5/5 kl. 19.15
Skovsgaard - Nørhalne  2-0
Thorup/Klim/Fjerritslev - Trekroner  3-0 (gult kort Trekroner)
Frøstrup/Hannæs - Aabybro  0-1 (gult kort Aabybro)
Aggersund - Jetsmark  1-3
Løgstør - Biersted  UHT (3-0)

Runde 4
Torsdag d. 28/4 kl. 19.15
Thorup/Klim/Fjerritslev - Skovsgaard  1-0
Nørhalne - Frøstrup/Hannæs  1-2
Trekroner - Løgstør  2-1 (gult til begge)
Aabybro - Aggersund  4-3 (gult kort Aggersund)
Biersted - Jetsmark  2-7

Runde 3
Torsdag d. 21/4 kl. 19.15
Skovsgaard - Frøstrup/Hannæs  2-1 (gult til Skovsgaard)
Løgstør - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-5
Aggersund - Nørhalne  8-0
Jetsmark - Trekroner  1-0
Biersted - Aabybro  0-6

Runde 2
Tirsdag d. 12/4 kl. 19.00
Løgstør - Skovsgaard 4-0
Frøstrup/Hannæs - Aggersund  0-1
Thorup/Klim/Fjerritslev - Jetsmark  1-2 (gult kort Jetsmark)
Nørhalne - Biersted  0-1
Trekroner - Aabybro  1-1

Runde 1
Torsdag d. 7/4 kl. 19.00
Skovsgaard - Aggersund  2-3 (gult kort Skovsgaard)
Jetsmark - Løgstør  2-1
Biersted - Frøstrup/Hannæs  0-2
Aabybro - Thorup/Klim/Fjerritslev  2-1
Trekroner - Nørhalne  0-0

;

Ny i klubben… Tilmeld dig her!

Velkommen i Jetsmark IF. Vi glæder os til at have mange gode timer på og udenfor banerne sammen!