Menu

Grand OldBoys


Træner
Jørgen Larsen
Skolelodden 9, Kaas, 9490 Pandrup
Tlf: 98 24 59 50
Mobil:  21 33 90 56
E-mail: jane.vandborg@gmail.com

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint)
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Begge hold sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen på anders@esholm.dk 
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen og fairplay udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2019

Indberetning af resultater: Begge hold sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): Kampprogram 2019

Kontaktliste og regler kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2019

 

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Frøstrup/Hannæs 17 51-12 42 3 0 41
2 Aabybro IF 17 64-13 42 5 0 41
3 Jetsmark IF 17 39-24 31 1 0 31
4 Trekroner 17 49-25 32 5 1 30
5 Thorup/Klim 17 41-19 30 4 0 29
6 Løgstør 17 45-35 31 6 0 29
7 Biersted 17 35-45 18 5 0 17
8 Nørhalne 17 17-57 13 2 0 13
9 Tranum/Hjortdal 17 10-72 4 1 0 4
10 Skovsgaard 17 15-63 1 6 0 -1

 

Runde 18
Fredag 27. september 18.00 i Jetsmark
Jetsmark - Løgstør
Trekroner - Tranum/Hjortdal
Frøstrup/Hannæs - Aabybro
Biersted - Th.Klim/Fjerritslev
Nørhalne - Skovsgaard

Runde 17
Torsdag 19. september 18.15
Trekroner - Jetsmark  2-1
Løgstør - Biersted  2-2
Nørhalne - Aabybro  0-7
Tranum/Hjortdal - Frøstrup/Hannæs  0-1
Th.Klim/Fjerritslev - Skovsgaard  6-3

Runde 16
Torsdag 12. september 18.15
Aabybro - Trekroner  2-2 (gult til begge hold)
Biersted - Tranum/Hjortdal  3-0 (gult til Biersted)
Skovsgaard - Jetsmark  (spilles i Jetsmark)  0-3 HHT
Frøstrup/Hannæs - Løgstør  1-1
Th.Klim/Fjerritslev - Nørhalne  4-1 (gult til Th.Klim)

Runde 15
Torsdag 5. september 18.30
Th.Klim/Fjerritslev - Aabybro  0-0 (gult til Th.Klim)
Biersted - Trekroner  3-4
Hjortdal/Tranum - Jetsmark (spilles i Jetsmark)  0-5
Skovsgaard - Løgstør  1-3 (2 gule til hver)
Nørhalne - Frøstrup/Hannæs  0-4

Runde 14
Torsdag 29. august 19.00
Trekroner - Nørhalne  5-0
Th.Klim/Fjerritslev - Løgstør  3-0
Aabybro - Biersted  8-0 (gult til Biersted)
Frøstrup/Hannæs - Jetsmark  2-3
Skovsgaard - Tranum/Hjortdal  2-2 (gult til begge hold)

Runde 13
Torsdag 22. august 19.15
Jetsmark - Nørhalne  3-1
Aabybro - Skovsgaard  5-0 (Skovsgaard 2 gule)
Trekroner - Th.Klim/Fjerritslev  1-2
Løgstør - Tranum/Hjortdal  4-3
Frøstrup/Hannæs - Biersted  3-1

Runde 12
Torsdag 15. august 19.15
Løgstør - Nørhalne  2-2 (gult til Løgstør)
Jetsmark - Aabybro  1-2 (gult til Jetsmark og to gule til Aabybro)
Biersted - Skovsgaard  3-2
Trekroner - Frøstrup/Hannæs  0-2
Tranum/Hjortdal - Th.Klim/Fjerritslev  0-7

Runde 11
Torsdag 13. juni 19.15
Hjortdal/Tranum - Aabybro  1-9
Nørhalne - Biersted  2-4 (gult til begge hold)
Løgstør - Trekroner  2-1 (gult til Trekroner)
Jetsmark - Th.Klim/Fjerritslev  3-2
Skovsgaard - Frøstrup/Hannæs  0-4

Runde 10
Torsdag 6. juni 19.15
Biersted - Jetsmark  1-4
Aabybro - Løgstør  2-1
Nørhalne - Tranum/Hjortdal  1-0
Trekroner - Skovsgaard  3-0 UHT
Th.Klim/Fjerritslev - Frøstrup/Hannæs  0-0

Runde 9
Tirsdag 28. maj 19.15
Løgstør - Jetsmark  4-3
Tranum/Hjortdal - Trekroner  1-7
Aabybro - Frøstrup/Hannæs  0-1 (gult til Frøstrup)
Th.Klim/Fjerritslev - Biersted  1-1
Tirsdag 4. juni 19.15:
Skovsgaard - Nørhalne  2-3 (gult til Nørhalne)

Runde 8
Torsdag 23. maj 19.15
Biersted - Løgstør  4-5 (2 gule til Biersted)
Aabybro - Nørhalne  3-0
Frøstrup/Hannæs - Tranum/Hjortdal  7-0
Skovsgaard - Th.Klim/Fjerritslev  2-3 (gult til Skovsgaard)
Tirsdag 21. maj 19.15 
Jetsmark - Trekroner  1-1 (gult til Trekroner)

Runde 7
Torsdag 16. maj 19.15
Trekroner - Aabybro  1-2 (2 gule til Trekroner)
Hjortdal/Tranum - Biersted  0-8
Jetsmark - Skovsgaard  3-0 UHT
Løgstør - Frøstrup/Hannæs  2-2 (Gult til begge hold)
Nørhalne - Th.Klim/Fjerritslev  0-6 (Gult til Th.Klim)

Runde 6
Torsdag 9. maj 19.15
Aabybro - Th.Klim/Fjerritslev  2-1 (Gult til Aabybro)
Trekroner - Biersted  6-1
Jetsmark - Tranum/Hjortdal  3-0 UHT
Løgstør - Skovsgaard  5-0
Frøstrup/Hannæs - Nørhalne  6-0


Runde 5

Torsdag 2. maj 19.15
Nørhalne - Trekroner  0-2
Løgstør - Th.Klim/Fjerritslev  2-1
Biersted - Aabybro  2-2 (Gult til Aabybro)
Jetsmark - Frøstrup/Hannæs  1-3
Tranum/Hjortdal - Skovsgaard  3-0


Runde 4

Torsdag 25. april 19.15
Nørhalne - Jetsmark  2-4
Skovsgaard - Aabybro  0-3
Th.Klim/Fjerritslev - Trekroner  1-3
Hjortdal/Tranum - Løgstør  0-3
Biersted - Frøstrup/Hannæs  1-3

Runde 3
Tirsdag 16/4 19.15
Nørhalne - Løgstør  1-5 (Løgstør 2 gule)
Aabybro - Jetsmark  3-0
Skovsgaard - Biersted  0-1
Frøstrup/Hannæs - Trekroner  5-1
Th.Klim/Fjerritslev - Tranum/Hjortdal  3-0

Runde 2
Torsdag 11/4 kl. 19.00
Jetsmark - Biersted  1-0
Løgstør - Aabybro  3-7
Tranum/Hjortdal - Nørhalne  0-2
Skovsgaard - Trekroner  1-7
Frøstrup/Hannæs - Th.Klim/Fjerritslev  1-0 (Th.Klim/FIF 1 gult Frøstrup 1 gult)


Runde 1
Torsdag 4/4 kl. 19.00
Aabybro - Tranum/Hjortdal  7-0
Biersted - Nørhalne  0-2
Trekroner - Løgstør  2-1 (Trekroner 1 rødt)
Frøstrup/Hannæs - Skovsgaard  6-2
Onsdag 3/4 kl. 19.00: Th.Klim/Fjerritslev Jetsmark  1-0