Menu

KN Cup

KN Cup i Jetsmark IF

- et indendørs stævne for U6-U12 piger og drenge!

Jetsmark IF afholder også i 2019 KN Cup i Jetsmark Idrætscenter 22-24. november 2019.

KN CUP er Indendørsstævne og er for alle piger og drenge U6-U12.

Fredag aften: U12 drenge + piger    
Lørdag formiddag: U6 + U7 + U8 drenge + piger 
Lørdag eftermiddag: U10 drenge + piger
Søndag formiddag: U9 drenge + piger 
Søndag eftermiddag: U11 drenge + piger  

KN Cup Tilmelding sker lige her

NYT, NYT, NYT: Du kan følge stævnet her via App; https://www.procup.se/mob/app33227.php

Se mere på www.kncup.dk

 

Kampprogram for 2019: Oplyses senere

Følg os også på FaceBook: https://www.facebook.com/kncupj

 

 

 

Klaringøring til Stævnet. 
 
Torsdag den 22. November 18.30-21.30 
 
 
Ann Beltoft 
Pia Bjerring 
Daniel 
Camilla Højer Bak 
Helle Højer  
Mette Bro  
Anja Klovnhøj 
Rune Siri Seglem  
Robs  

KN CUP  
Frivillige oversigt  
 
Arbejdsopgaver :  Fredag
Dommer :  Navne
Hal A - 18.00-21.00 Jan Rasmussen + Kim Christensen
Hal B - 18.00-22.30 Lars Pauli + Peter Frandsen 
 
Dommerbord: 
Hal A - 18.00-21.00 Pernille Schou + Kenneth Christensen
Hal B - 18.00-21.30 Birthe + Søren + Sophie + Kenneth
 
Cafeteria 
Klokken 18.00-22.30 - 5 stk  Ebba , Lotte, Louise Nielsen, Pia B

Arbejdsopgaver :  Lørdag

Dommer:  
Hal A - 9.00-13.00  Rasmus + Bøknes
Hal B - 9.00-13.00 Tom Hassellager + Allan
Hal A - 13.00 - 17.00 Jan Steffensen + Bøje
Hal B - 13.00 - 17.00 Robs + Bo  
 
Dommerbord:
Hal A - 9.00-13.00 - 2 stk Gitte Bach + Louise Nielsen
Hal B - 9.00 -13.00 - 2 stk  Jesper Ø + Anja
Hal A - 13.00 - 15.00 - 2 stk Line Buus + Pernille Schou
Hal B - 13.00 - 17.00 - 2 stk  Nikolaj + Kris
 
Cafeteria  
9.00 -13.00 - 5 stk Ulla Nysted, Ebba , Rita , Rikke
13.00 -17.00 - 5 stk Ebba, Rikke Christensen , Marlene Mogensen , Mette Lundtoft

Arbejdsopgaver: Søndag
Dommer:
Hal A - 9.00 - 14.30  Per Østergård + Bo Zinck + Michael Kristensen
Hal B - 9.00-14.30 - 2 stk  Kasper Madsen + Povl Hansen + Henrik Steffensen
 
Dommerbord:
Hal A - 9.00-11.45 - 2 stk  Sanne Fristrup + Keld Hedegård
Hal B - 9.00-11.45 - 2 stk  Hilda Petersen + Majd
Hal A - 11.45 - 14.30 - 2 stk  Ronni + Sonja
Hal B - 11.45 - 14.30 - 2 stk  Jens Bjørn Kristensen + John Kjærgaard
 
Cafeteria: 
9.00 -11.30 - 5 stk Ebba , Nina , Ulla Nysted
11.30 -15.00 - 5 stk Marianne Visby - Pia Bjerring - Bonnie Steffensen