Menu

Grand OldBoys


Træner
Jørgen Larsen
Skolelodden 9, Kaas, 9490 Pandrup
Tlf: 98 24 59 50
Mobil:  21 33 90 56
E-mail: jane.vandborg@gmail.com

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Hjemmeholdet sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2018

Indberetning af resultater: Hjemmeholdet sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): Kampprogram 2018

Kontaktliste og regler kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2018

 

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Frøstrup/Hannæs 11 38-8 28 2 0 28
2 Jetsmark IF 11 30-9 25 1 0 25
3 Trekroner 10 26-12 25 3 0 24
4 Thorup/Klim 10 26-17 19 0 0 19
5 Aabybro IF 11 24-20 18 3 1 16
6 Nørhalne 11 19-16 13 1 0 13
7 Løgstør/Aggersund 10 29-26 12 3 1 10
8 Skovsgaard 11 17-36 10 5 2 7
9 Biersted 11 19-38 6 6 0 4
10 Tranum/Hjortdal 10 4-50 0 1 0 0

Runde 12
Torsdag 16/8 kl. 19.15
Nørhalne - Trekroner
Skovsgaard – Biersted
Jetsmark – Frøstrup/Hannæs
Aabybro – Tranum/Hjortdal
Løgstør/Aggersund – Th.Klim/FIF OBS. 14/8

Runde 11
Torsdag 14/6 kl. 19.15
Nørhalne – Biersted  4-0
Trekroner – Aabybro  3-1
Løgstør/Aggersund – Skovsgaard  7-1
Frøstrup/Hannæs – Tranum/Hjortdal  9-0
Jetsmark – Th.Klim/FIF  0-0

Runde 10
Torsdag 7/6 kl. 19.15
Trekroner – Frøstrup/Hannæs  1-0
Nørhalne – Skovsgaard  1-2 (gult + direkte rødt Skovsgaard)
Løgstør/Aggersund – Jetsmark  1-2
Biersted – Aabybro  0-2 (gult Biersted)
Th.Klim/FIF – Tranum/Hjortdal  7-0

Runde 9
Torsdag 31/5 kl. 19.15
Frøstrup/Hannæs – Th.Klim/FIF  3-1
Nørhalne – Tranum/Hjortdal  3-0
Skovsgaard – Trekroner  0-1
Aabybro – Jetsmark  1-3
Løgstør/Aggersund – Biersted  7-1

Runde 8
Torsdag 24/5 kl. 19.15
Hjortdal/Tranum – Løgstør/Aggersund UDSAT til 9/8
Nørhalne – Aabybro  4-2 (gult Aabybro + gult Nørhalne)
Biersted – Th.Klim/FIF  1-4 (Biersted gult)
Frøstrup/Hannæs – Skovsgaard  3-3 (gult Frøstrup)
Trekroner – Jetsmark 3-1 (gult Trekroner)

Runde 7
Torsdag 17/5 kl. 19.15
Th.Klim/FIF – Skovsgaard  5-1
Jetsmark – Biersted  6-0
Løgstør/Aggersund – Aabybro  2-4 (gult Løgstør rødt Aabybro)
Tranum/Hjortdal – Trekroner  1-5
Frøstrup/Hannæs – Nørhalne  2-0

Runde 6
Tirsdag 8/5 kl. 19.15
Trekroner – Løgstør/Aggersund  5-3 (TIF 2 gule Løgstør 2 gule + direkte rødt)
Biersted – Tranum/Hjortdal  9-0
Skovsgaard – Jetsmark  1-6
Aabybro – Frøstrup/Hannæs  0-3 (gult Aabybro gult Frøstrup)
Nørhalne – Th.Klim/FIF 2-3

Runde 5
Torsdag 3/5 kl. 19.15
Hjortdal/Tranum – Skovsgaard  1-3 (Skovsgaard 2 gule = rødt)
Th.Klim/FIF – Aabybro  1-3
Løgstør/Aggersund – Frøstrup/Hannæs  2-3
Trekroner – Biersted  5-3
Jetsmark – Nørhalne  1-0

Runde 4
Tirsdag 24/4 kl. 19.15
Tranum/Hjortdal – Jetsmark  1-2
Skovsgaard – Aabybro  0-5 (gult Skovsgaard gult Aabybro)
Trekroner – Th.Klim/FIF  UDSAT
Nørhalne – Løgstør/Aggersund  2-3
Biersted – Frøstrup/Hannæs  0-4

Runde 3
Torsdag 19/4 kl. 19.15
Th.Klim/FIF – Løgstør/Aggersund  3-2
Biersted – Skovsgaard  4-2 (4 gule Biersted 2 gule Skovsgaard)
Frøstrup/Hannæs – Jetsmark  1-0 (gult Jetsmark)
Tranum/Hjortdal – Aabybro  1-3 (gult Tranum)
Trekroner – Nørhalne  0-0           

Runde 2
Torsdag 12/4 kl. 19.00

Biersted – Nørhalne  0-2
Aabybro – Trekroner  1-2
Skovsgaard – Løgstør/Aggersund  1-2 (gult skovsgaard)
Hjortdal/Tranum – Frøstrup/Hannæs  0-8
Th.Klim/FIF - Jetsmark 1-5

Runde 1
Torsdag 5/4 kl. 19.00
Frøstrup/Hannæs – Trekroner 2-1
Skovsgaard – Nørhalne  3-1
Jetsmark – Løgstør/Aggersund 4-0
Aabybro – Biersted  2-1
Tranum/Hjortdal – Th.Klim/FIF 0-1