Menu

Grand OldBoys

 
Træner
Jørgen Larsen
Skolelodden 9, Kaas, 9490 Pandrup
Tlf: 98 24 59 50
Mobil:  21 33 90 56
E-mail: jane.vandborg@gmail.com

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

 

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Hjemmeholdet sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2017

Indberetning af resultater: Hjemmeholdet sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): Kampprogram 2017

Kontaktliste og regler kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2017

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Birkelse 11 28-7 31 0  0 31
2 Jetsmark 11 25-11 24 1  0 24
3 Thorup/Klim 11 21-17 22 0  0 22
4 Frøstrup/Hannæs 11 16-11 19 3  0 18
5 Aabybro IF 11 20-23 15 1  0 15
6 Løgstør/Aggersund 11 28-20 15 0  1 14
7 Nørhalne 11 18-20 11 1  0 11
8 Biersted 11 12-22 10 4  0 9
9 Skovsgaard 11 11-39 7 3  0 6
10 Tranum/Hjortdal 11 13-22 6 5  0 5

God sommer - runde 12 afvikles d. 17/8.

Runde 11
Torsdag 15/6 kl. 19.15
Nørhalne - Biersted  1-1 
Aabybro - Birkelse  0-2
Løgstør/Aggersund – Skovsgaard  6-1
Frøstrup/Hannæs – Tranum/Hjortdal  0-0
Jetsmark – Th.Klim/FIF  5-0

Runde 10
Torsdag 8/6 kl. 19.15
Frøstrup/Hannæs – Birkelse  0-2
Nørhalne – Skovsgaard  1-2
Jetsmark – Løgstør/Aggersund  4-1
Aabybro – Biersted  4-0
Th.Klim/FIF – Tranum/Hjortdal  2-1

Runde 9
Torsdag 1/6 kl. 19.15
Frøstrup/Hannæs – Th.Klim/FIF  3-1
Nørhalne – Tranum/Hjortdal  2-2
Skovsgaard – Birkelse  2-6
Aabybro – Jetsmark  1-3
Løgstør/Aggersund – Biersted  4-0

Runde 8
Tirsdag 23/5 kl. 19.15
Hjortdal/Tranum – Løgstør/Aggersund  0-4
Birkelse – Jetsmark  3-0 (afbud Jetsmark)
Frøstrup/Hannæs – Skovsgaard  3-0 (afbud Skovsgaard)
Biersted – Th.Klim/FIF  0-1
Nørhalne – Aabybro OBS. 30/5  2-4

Runde 7

Torsdag 18/5 kl. 19.15 
Th.Klim/FIF – Skovsgaard  5-1
Jetsmark – Biersted  3-1
Løgstør/Aggersund – Aabybro  3-2
Tranum/Hjortdal – Birkelse  1-2 
Frøstrup/Hannæs – Nørhalne  1-2

Runde 6
Tirsdag 9/5 kl. 19.15
Birkelse – Løgstør/Aggersund  4-1
Biersted – Tranum/Hjortdal  1-0
Skovsgaard – Jetsmark  1-0
Aabybro – Frøstrup/Hannæs  1-2
Nørhalne – Th.Klim/FIF  1-3

Runde 5
Torsdag 4/5 kl. 19.15
Hjortdal/Tranum – Skovsgaard  3-3
Th.Klim/FIF – Aabybro  4-0
Løgstør/Aggersund – Frøstrup/Hannæs  0-1
Birkelse – Biersted  2-1
Jetsmark – Nørhalne  1-0

Runde 4
Torsdag 27/4 kl. 19.15
Tranum/Hjortdal – Jetsmark  2-3
Skovsgaard – Aabybro  0-1
Birkelse – Th.Klim/FIF  0-0
Nørhalne – Løgstør/Aggersund  4-1
Biersted – Frøstrup/Hannæs
  0-3

Runde 3
Torsdag 20/4 kl. 19.15
Th.Klim/FIF – Løgstør/Aggersund  3-2
Biersted – Skovsgaard  4-0
Frøstrup/Hannæs – Jetsmark  2-1
Tranum/Hjortdal – Aabybro  2-3
Birkelse – Nørhalne  1-0

Runde 2
Tirsdag 11/4 kl. 19.00
Biersted – Nørhalne  3-1
Th.Klim/FIF – Jetsmark  0-4
Birkelse – Aabybro  4-1
Skovsgaard – Løgstør/Aggersund  0-6
Hjortdal/Tranum – Frøstrup/Hannæs  2-0

Runde 1
Torsdag 6/4 kl. 19.00
Birkelse – Frøstrup/Hannæs  2-1
Nørhalne – Skovsgaard  4-1
Løgstør/Aggersund - Jetsmark  0-1
Biersted – Aabybro  1-3
Tranum/Hjortdal – Th.Klim/FIF  0-2

 

Kommende hjemmekampe
August 2017
23.
onsdag
17.30
Jetsmark IF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Jetsmark Stadion
Brønderslev IF
Jetsmark Stadion
23.
onsdag
18.00
Jetsmark IF
Hallens omklædningsrum 2
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 513
Jetsmark Stadion
Bane 3 - Kampbane, 11 mands
Aalborg KFUM
Hallens omklædningsrum 4
Jetsmark Stadion
Bane 3 - Kampbane, 11 mands
23.
onsdag
18.10
Vodskov IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 221
Jetsmark Stadion
Jetsmark IF
Jetsmark Stadion
23.
onsdag
18.30
Jetsmark IF
Hallens omklædningsrum 1
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 701
Jetsmark Stadion
Bane 6a - 8 mands
AaB (2)
Hallens omklædningsrum 3
Jetsmark Stadion
Bane 6a - 8 mands
23.
onsdag
19.00
Jetsmark IF
Omklædning 9
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 422
Jetsmark Stadion
Bane 2 - Kampbane, 11 mands
Han Herred EFF
Omklædning 8
Jetsmark Stadion
Bane 2 - Kampbane, 11 mands
24.
torsdag
19.00
Jetsmark IF
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 53
Jetsmark Stadion
Holtet IF (2)
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
10.00
Jetsmark IF (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) 3M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 420
Jetsmark Stadion
Jetsmark IF (2)
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
10.15
Dronninglund IF
Kvinder
U7
U7 Piger (11) 3M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 420
Jetsmark Stadion
Jetsmark IF (1)
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
10.15
Jetsmark IF (2)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) 3M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 420
Jetsmark Stadion
Nørresundby FB
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
10.30
Jammerbugt FC
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 401
Jetsmark Stadion
Viborg FF
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
10.45
Nørresundby FB
Kvinder
U7
U7 Piger (11) 3M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 420
Jetsmark Stadion
Jetsmark IF (1)
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
13.00
Jetsmark IF
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 5
Jetsmark Stadion
Frederikshavn fI
Jetsmark Stadion
26.
lørdag
15.00
Jammerbugt FC
Herrer
Senior
2. division • Pulje 3
Jetsmark Stadion
Ringkøbing
Jetsmark Stadion
27.
søndag
13.00
Jetsmark IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 90
Jetsmark Stadion
Aabybro IF
Jetsmark Stadion
29.
tirsdag
17.30
Jammerbugt FC
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2017/18 • Pulje 1
Jetsmark Stadion
Vejle
Jetsmark Stadion
29.
tirsdag
19.00
Jetsmark IF
Kvinder
Senior
Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 52
Jetsmark Stadion
Tranum GF
Jetsmark Stadion

DBUJylland

DBU

Bold.dk

DBU FairPlay - Husk Respekten!