Menu

Grand OldBoys


Træner
Jørgen Larsen
Skolelodden 9, Kaas, 9490 Pandrup
Tlf: 98 24 59 50
Mobil:  21 33 90 56
E-mail: jane.vandborg@gmail.com

 

Holdsponsor: Helsecentret, Kaas

Regler:

  • Der spilles efter DBUJylland's regler med følgende tilføjelser:
  • Spillere som benyttes skal være fyldt 40 år. (Dog dispenseres der for 2 mand på 38 år.)
  • Spillere som benyttes i grand old boys turneringen må ikke benyttes, såfremt de spiller på serie 4 eller højere rangerede hold
  • Såfremt et hold stiller med en ulovlig spiller, dømmes holdet som taber med 3-0
  • Ved ens farver på spilledragt skifter hjemmeholdet
  • Der gives 3 point for vunden kamp og 1 for uafgjort
  • Gult kort giver 1 strafpoint og rødt kort 3 strafpoint. (2 gule kort som udløser rødt kort giver sammenlagt 3 strafpoint)
  • For hvert 3. strafpoint mister man 1 turneringspoint
  • Protester og tvivlstilfælde forelægges turneringsudvalget med et gebyr på 100,00 kr
  • Turneringsplan sendes til Aalborg Dommerklub som stiller dommere. (Frøstrup/Hannæs sørger selv for dommere)
  • Såfremt 2 klubber stiller hold sammen, gives der besked til dommerklub og modstander, hvis kampen er flyttet til et andet spillested end nævnt i programmet
  • Begge hold sørger for at resultat mailes til turneringsledelsen senest søndag efter kampen på anders@esholm.dk 
  • Dommerregning deles
  • Bøde for udeblivelse 300,00 kr. og det udeblivende hold betaler dommerregning
  • 1-2-3 samt sidstepladsen og fairplay udløser en flaske snaps

 


Jammerbugt Turneringen 2020

Indberetning af resultater: Begge hold sender resultat til anders@esholm.dk

Kampprogram kan downloades her (PDF-fil): KAMPPROGRAM EFTERÅR 2020

Kontaktliste kan downloades her (PDF-fil): Kontaktliste 2020

 

Stilling:        

Nr  Hold  Kampe  Målscore  Point  Gule kort  Røde kort  Point 
1 Frøstrup/Hannæs 0 0 0 0 0 0
2 Aabybro IF 0 0 0 0 0 0
3 Jetsmark IF 0 0 0 0 0 0
4 Trekroner 0 0 0 0 0 0
5 Thorup/Klim 0 0 0 0 0 0
6 Løgstør 0 0 0 0 0 0
7 Biersted 0 0 0 0 0 0
8 Nørhalne 0 0 0 0 0 0
9 Tranum/Hjortdal 0 0 0 0 0 0
10 Skovsgaard 0 0 0 0 0 0


Runde 1

Torsdag d. 6/8 kl. 19.15
Tranum/Hjortdal - Skovsgaard
Løgstør - Jetsmark
Frøstrup/Hannæs - Biersted
Thorup/Klim/Fjerritslev - Aabybro
Trekroner - Nørhalne

Runde 2
Tirsdag d. 11/8 kl. 19.15
Skovsgaard - Løgstør
Tranum/Hjortdal - Frøstrup/Hannæs
Jetsmark - Thorup/Klim/Fjerritslev
Biersted - Nørhalne
Aabybro - Trekroner

Runde 3
Torsdag d. 13/8 kl. 19.15
Frøstrup/Hannæs - Skovsgaard
Thorup/Klim/Fjerritslev - Løgstør
Nørhalne - Tranum/Hjortdal
Trekroner - Jetsmark
Biersted - Aabybro

;