Menu

KN Cup

KN Cup i Jetsmark IF

- et indendørs stævne for U6-U12 piger og drenge!

Jetsmark IF afholdte for første gang KN Cup i 2016 i Jetsmark Idrætscenter. Stævnet bliver i 2018 udvidet til også at omfatte fredagen, der bliver for U12 og med helt nye og spændende tiltag. Stævnet et planlagt fra fredag d. 23. til søndag d. 25. november 2018. Se nedenfor...Se mere på www.kncup.dk

Der er lukket for tilmelding på Stævner.dk for 2018 stævnet.

Kampprogram for 2018: http://www.kncup.dk/images/Velkommen_til_KNCUP_2018_program_Sendes_ud.pdf

Følg os også på FaceBook: https://www.facebook.com/kncupj

 

 

Klaringøring til Stævnet. 
 
Torsdag den 22. November 18.30-21.30 
 
 
Ann Beltoft 
Pia Bjerring 
Daniel 
Camilla Højer Bak 
Helle Højer  
Mette Bro  
Anja Klovnhøj 
Rune Siri Seglem  
Robs  

KN CUP  
Frivillige oversigt  
 
Arbejdsopgaver :  Fredag
Dommer :  Navne
Hal A - 18.00-21.00 Jan Rasmussen + Kim Christensen
Hal B - 18.00-22.30 Lars Pauli + Peter Frandsen 
 
Dommerbord: 
Hal A - 18.00-21.00 Pernille Schou + Kenneth Christensen
Hal B - 18.00-21.30 Birthe + Søren + Sophie + Kenneth
 
Cafeteria 
Klokken 18.00-22.30 - 5 stk  Ebba , Lotte, Louise Nielsen, Pia B

Arbejdsopgaver :  Lørdag

Dommer:  
Hal A - 9.00-13.00  Rasmus + Bøknes
Hal B - 9.00-13.00 Tom Hassellager + Allan
Hal A - 13.00 - 17.00 Jan Steffensen + Bøje
Hal B - 13.00 - 17.00 Robs + Bo  
 
Dommerbord:
Hal A - 9.00-13.00 - 2 stk Gitte Bach + Louise Nielsen
Hal B - 9.00 -13.00 - 2 stk  Jesper Ø + Anja
Hal A - 13.00 - 15.00 - 2 stk Line Buus + Pernille Schou
Hal B - 13.00 - 17.00 - 2 stk  Nikolaj + Kris
 
Cafeteria  
9.00 -13.00 - 5 stk Ulla Nysted, Ebba , Rita , Rikke
13.00 -17.00 - 5 stk Ebba, Rikke Christensen , Marlene Mogensen , Mette Lundtoft

Arbejdsopgaver: Søndag
Dommer:
Hal A - 9.00 - 14.30  Per Østergård + Bo Zinck + Michael Kristensen
Hal B - 9.00-14.30 - 2 stk  Kasper Madsen + Povl Hansen + Henrik Steffensen
 
Dommerbord:
Hal A - 9.00-11.45 - 2 stk  Sanne Fristrup + Keld Hedegård
Hal B - 9.00-11.45 - 2 stk  Hilda Petersen + Majd
Hal A - 11.45 - 14.30 - 2 stk  Ronni + Sonja
Hal B - 11.45 - 14.30 - 2 stk  Jens Bjørn Kristensen + John Kjærgaard
 
Cafeteria: 
9.00 -11.30 - 5 stk Ebba , Nina , Ulla Nysted
11.30 -15.00 - 5 stk Marianne Visby - Pia Bjerring - Bonnie Steffensen