Menu

Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup

Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup 2018 Fredag, Lørdag og søndag d. 14. 15. og 16. december 2018

Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup er et Jule Futsalstævne for U10 til U16 drenge samt U10, U11, U12 og U14 piger. Stævnet afvikles af Jetsmark IF og spilles i Jetsmark Idrætscenter den 14. 15. og 16. december 2018.

Tilmeldingsfristen er søndag d 30. november 2018. Hver række skal have 4 hold for få en god turnering.

Fredag starter stævnet med de første kampe i U16 rækkerne kl 18.00. 
Lørdag spilles U15, U14 og U13 Pige og Drenge rækkerne og søndag spilles U12, U11 og U10 Pige og Drenge rækkerne.

Der spilles i 2 haller.

Senest opdateret: Mandag d 10.12.2018. Fredag uændret. U12 B rettet 1 hold trukket , U14 A+B rækker rettet med 2 A og 1 B hold, U13 tider tilrettes 10 minutter.

 

Program for Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup 2019.

Fredag Hal A        14. december 2018
         
Hold / årgang Kampnr. Tidspunkt    
         
         
U16 Drenge A   U16 Drenge B    
Jetsmark IF (1)   Brønderslev IF    
Jetsmark IF (2)   Hjørring IF (2)    
B52 AFC   FC Underdogs    
Hjørring IF (1)   Tårs/Ugilt IF    
         
U16 Drenge B FA01 1800-1812 Brønderslev IF Hjørring IF (2)
U16 Drenge A FA02 1813-1825 Hjørring IF (1) Jetsmark IF (1)
U16 Drenge B FA03 1826-1838 FC Underdogs Tårs/Ugilt IF
U16 Drenge A FA04 1839-1851 Jetsmark IF (2) B52 AFC
U16 Drenge B FA05 1852-1904 Tårs/Ugilt IF Brønderslev IF
U16 Drenge A FA06 1905-1917 B52 AFC Hjørring IF (1)
U16 Drenge B FA07 1918-1930 FC Underdogs Hjørring IF (2)
U16 Drenge A FA08 1931-1943 Jetsmark IF (2) Jetsmark IF (1)
U16 Drenge B FA09 1944-1956 Brønderslev IF FC Underdogs
U16 Drenge A FA10 1957-2009 Hjørring IF (1) Jetsmark IF (2)
U16 Drenge B FA11 2010-2022 Hjørring IF (2) Tårs/Ugilt IF
U16 Drenge A FA12 2023-2035 Jetsmark IF (1) B52 AFC
U16 Drenge B FA13 2036-2048 Nr. 3 Drenge B Nr. 4 Drenge B
U16 Drenge A FA14 2049-2101 Nr. 3 Drenge A Nr. 4 Drenge A
U16 Drenge B FA15 2102-2114 Nr. 1 Drenge B Nr. 2 Drenge B
U16 Drenge A FA16 2115-2127 Nr. 1 Drenge A Nr. 2 Drenge A

 

 

Lørdag Hal A          15. december
           
U13 Drenge A          
  Aalborg Futsal Klub (1)      
  Aalborg KFUM      
  VSK Aarhus      
  Vejgaards Drenge      
           
Hold / årgang Kampnr. Tidspunkt      
           
U13 Drenge A LA01 0900-0912   Aalborg Futsal Klub (1) Aalborg KFUM
U13 Drenge A LA02 0913-0925   VSK Aarhus Vejgaards Drenge
U13 Drenge A LA03 0926-0938   Vejgaards Drenge Aalborg Futsal Klub (1)
U13 Drenge A LA04 0939-0951   VSK Aarhus Aalborg KFUM
U13 Drenge A LA05 0952-1004   Aalborg Futsal Klub (1) VSK Aarhus
U13 Drenge A LA06 1005-1017   Aalborg KFUM Vejgaards Drenge
U13 Drenge A LA07 1018-1030   Nr. 3 Nr. 4
U13 Drenge A LA08 1031-1043   Nr. 1 Nr. 2
           
           
Præmoeoverrækkelse U13 Drenge A   15 min.  
           
           
U14 Drenge B Pulje 1   Pulje 2    
  SGIF (1)   SGIF (2)    
  Øster Han Herred SIV U15 pi    
  Jetsmark IF Aabybro IF (2)  
  SIV   Hjørring IF (3) nyt
           
           
U14 Drenge B LA09 1057-1109 P1 SGIF (1) Øster Han Herred
U14 Drenge B LA10 1110-1122 P1 Jetsmark IF SIV
U14 Drenge B LA11 1123-1135 P2 SGIF (2) SIV U15 pi
U14 Drenge B LA12 1136-1148 P2 Aabybro IF (2) Hjørring IF (3)
U14 Drenge B LA13 1149-1201 P1 SIV SGIF (1)
U14 Drenge B LA14 1202-1214 P1 Jetsmark IF Øster Han Herred
U14 Drenge B LA15 1215-1227 P2 Hjørring IF (3) SGIF (2)
U14 Drenge B LA16 1228-1240 P2 Aabybro IF (2) SIV U15 pi
U14 Drenge B LA17 1241-1253 P1 SGIF (1) Jetsmark IF
U14 Drenge B LA18 1254-1306 P1 Øster Han Herred SIV
U14 Drenge B LA19 1307-1319 P2 SGIF (2) Aabybro IF (2)
U14 Drenge B LA20 1320-1332 P2 SIV U15 pi Hjørring IF (3)
U14 Drenge B LA21 1333-1345 Placering Nr 4 Pulje 1 Nr 4 Pulje 2
U14 Drenge B LA22 1346-1358 Placering Nr 3 Pulje 2 Nr 3 Pulje 1
U14 Drenge B LA23 1359-1411 Placering Nr 2 Pulje 1 Nr 2 Pulje 2
U14 Drenge B LA24 1412-1424 Placering Nr 1 Pulje 2 Nr 1 Pulje 1
           
           
Præmieoverrækkelse U14 Drenge B   15 min  
           
U15 Drenge Række A     Række B  
  Eastside Viborg (1)   Støvring IF  
  Generalen IF   TSV  
  Jetsmark IF (1)   Jetsmark IF (2)  
  IF Fremad Nørhalne (1)   IF Fremad Nørhalne (2)  
        Eastside Viborg (2)  
           
U15 Drenge B LA25 1438-1450 B Støvring IF TSV
U15 Drenge A LA26 1451-1503 A Eastside Viborg (1) Generalen IF
U15 Drenge B LA27 1504-1516 B Jetsmark IF (2) IF Fremad Nørhalne
U15 Drenge A LA28 1517-1529 A Jetsmark IF (1) IF Fremad Nørhalne (1)
U15 Drenge B LA29 1530-1542 B Eastside Viborg (2) Støvring IF
U15 Drenge A LA30 1543-1555 A IF Fremad Nørhalne (1) Eastside Viborg (1)
U15 Drenge B LA31 1556-1608 B TSV IF Fremad Nørhalne
U15 Drenge A LA32 1609-1621 A Jetsmark IF (1) Generalen IF
U15 Drenge B LA33 1622-1634 B Jetsmark IF (2) Eastside Viborg (2)
U15 Drenge A LA34 1635-1647 A Eastside Viborg (1) Jetsmark IF (1)
U15 Drenge B LA35 1648-1700 B Støvring IF IF Fremad Nørhalne
U15 Drenge A LA36 1701-1713 A Generalen IF IF Fremad Nørhalne (1)
U15 Drenge B LA37 1714-1726 B TSV Eastside Viborg (2)
U15 Drenge B LA38 1727-1739 B Jetsmark IF (2) Støvring IF
U15 Drenge A LA39 1740-1752 A Nr. 3 Række A Nr. 4 Række A
U15 Drenge B LA40 1753-1805 B IF Fremad Nørhalne Eastside Viborg (2)
U15 Drenge B LA41 1806-1818 B TSV Jetsmark IF (2)
U15 Drenge A LA42 1819-1831 A Nr. 1 Række A Nr. 2 Række A
           
           
Præmieoverrækkelse U15 Drenge A og B 15 min  
           

 

Lørdag Hal B          15. december 2018
           
Hold / årgang Kampnr. Tidspunkt      
           
U13 Drenge B          
  Øster Han Herred      
  Jetsmark IF      
  Aalborg Futsal Klub (2)      
  Støvring IF      
  VSK Aarhus (2)      
  Øvi IF        
           
U13 Drenge B LB01 0900-0912   Øster Han Herred Øvi IF
U13 Drenge B LB02 0913-0925   Aalborg Futsal Klub (2) Jetsmark IF
U13 Drenge B LB03 0926-0938   Støvring IF Øster Han Herred
U13 Drenge B LB04 0939-0951   Øvi IF VSK Aarhus (2)
U13 Drenge B LB05 0952-1004   Støvring IF Jetsmark IF
U13 Drenge B LB06 1005-1017   VSK Aarhus (2) Aalborg Futsal Klub (2)
U13 Drenge B LB07 1018-1030   Øvi IF Støvring IF
U13 Drenge B LB08 1031-1043   VSK Aarhus (2) Jetsmark IF
U13 Drenge B LB09 1044-1056   Øster Han Herred Aalborg Futsal Klub (2)
U13 Drenge B LB10 1057-1109   VSK Aarhus (2) Støvring IF
U13 Drenge B LB11 1110-1122   Øvi IF Aalborg Futsal Klub (2)
U13 Drenge B LB12 1123-1135   Øster Han Herred Jetsmark IF
U13 Drenge B LB13 1136-1148   Aalborg Futsal Klub (2) Støvring IF
U13 Drenge B LB14 1149-1201   Jetsmark IF Øvi IF
U13 Drenge B LB15 1202-1214   VSK Aarhus (2) Øster Han Herred
           
Præmieoverrækkelse U13 Drenge B 15 minutter  
           
U14 Piger          
  Jetsmark IF (1)      
  Jetsmark IF (2)      
  IF Fremad Nørhalne      
  Nøvling FK      
  Eastside Viborg      
           
U14 Piger LB16 1231-1243   Jetsmark IF (1) Jetsmark IF (2)
U14 Piger LB17 1244-1256   IF Fremad Nørhalne Nøvling FK
U14 Piger LB18 1257-1309   Eastside Viborg Jetsmark IF (1)
U14 Piger LB19 1310-1322   Jetsmark IF (2) Nøvling FK
U14 Piger LB20 1323-1335   IF Fremad Nørhalne Eastside Viborg
U14 Piger LB21 1336-1348   Jetsmark IF (1) Nøvling FK
U14 Piger LB22 1349-1401   Jetsmark IF (2) Eastside Viborg
U14 Piger LB23 1402-1414   IF Fremad Nørhalne Jetsmark IF (1)
U14 Piger LB24 1415-1427   Nøvling FK Eastside Viborg
U14 Piger LB25 1428-1440   Jetsmark IF (2) IF Fremad Nørhalne
           
           
Præmieoverrækkelse U14 Piger   15 min  
           
U14 Drenge A          
  Eastside Viborg      
  Aabybro IF (1)      
  Mariager IK (1)      
  Mariager IK (2)      
  Hjørring IF(1)      
  Hjørring IF(2)      
           
U14 Drenge A LB26 1452-1504   Eastside Viborg Aabybro IF (1)
U14 Drenge A LB27 1505-1517   Mariager IK (1) Mariager IK (2)
U14 Drenge A LB28 1518-1530   Hjørring IF(1) Eastside Viborg
U14 Drenge A LB29 1531-1543   Aabybro IF (1) Hjørring IF(2)
U14 Drenge A LB30 1544-1556   Hjørring IF(1) Mariager IK (2)
U14 Drenge A LB31 1557-1609   Hjørring IF(2) Mariager IK (1)
U14 Drenge A LB32 1610-1622   Aabybro IF (1) Hjørring IF(1)
U14 Drenge A LB33 1623-1635   Hjørring IF(2) Mariager IK (2)
U14 Drenge A LB34 1636-1648   Eastside Viborg Mariager IK (1)
U14 Drenge A LB35 1649-1701   Hjørring IF(2) Hjørring IF(1)
U14 Drenge A LB36 17+2-1714   Aabybro IF (1) Mariager IK (1)
U14 Drenge A LB37 1715-1727   Eastside Viborg Mariager IK (2)
U14 Drenge A LB38 1728-1740   Mariager IK (1) Hjørring IF(1)
U14 Drenge A LB39 1741-1753   Mariager IK (2) Aabybro IF (1)
U14 Drenge A LB40 1754-1806   Hjørring IF(2) Eastside Viborg
           
           
Præmieoverrækkelse U14 Drenge A   15 min  
           

 

Søndag Hal A          16. december 2018
           
Hold / årgang Kampnr. Tidspunkt      
           
U10 Drenge A Pulje A        
  Aalborg Futsal Klub (1)      
  Jetsmark IF (1)      
  Jarl Arden IF      
  Thisted FC        
           
           
U10 Drenge A SA01 0900-0910 A Aalborg Futsal Klub (1) Jetsmark IF (1)
U10 Drenge A SA02 0911-0921 A Jarl Arden IF Thisted FC
U10 Drenge A SA03 0922-0932 A Thisted FC Aalborg Futsal Klub (1)
U10 Drenge A SA04 1033-1043 A Jarl Arden IF Jetsmark IF (1)
U10 Drenge A SA05 0944-0954 A Aalborg Futsal Klub (1) Jarl Arden IF
U10 Drenge A SA06 0955-1005 A Jetsmark IF (1) Thisted FC
U10 Drenge A SA07 1006-1016 A-Placering Nr. 3 Pulje A Nr. 4 Pulje A
U10 Drenge A SA08 1017-1027 A-Finale Nr. 1 Pulje A Nr. 2 Pulje A
           
Præmieoverrækkelse U10 Drenge A   10 min  
           
           
U10 Drenge B Pulje B1   Pulje B2    
  Aalborg Futsal Klub (2) Bagterp IF (2)    
  Jetsmark IF (2) SIV    
  Bagterp IF (1) KB81    
  SHI   Aalborg KFUM Pi (3)  
  Aalborg KFUM Pi(2)      
           
U10 Drenge B SA09 1029-1039 B1 Aalborg Futsal Klub (2) Jetsmark IF (2)
U10 Drenge B SA10 1040-1050 B1 Bagterp IF (1) SHI
U10 Drenge B SA11 1051-1101 B2 Bagterp IF (2) SIV
U10 Drenge B SA12 1102-1112 B1 Aalborg KFUM Pi(2) Aalborg Futsal Klub (2)
U10 Drenge B SA13 1113-1123 B2 KB81 Aalborg KFUM Pi (3)
U10 Drenge B SA14 1124-1134 B1 Jetsmark IF (2) SHI
U10 Drenge B SA15 1135-1145 B2 Aalborg KFUM Pi (3) Bagterp IF (2)
U10 Drenge B SA16 1146-1156 B1 Bagterp IF (1) Aalborg KFUM Pi(2)
U10 Drenge B SA17 1157-1207 B2 KB81 SIV
U10 Drenge B SA18 1208-1218 B1 Aalborg Futsal Klub (2) SHI
U10 Drenge B SA19 1219-1229 B2 Bagterp IF (2) KB81
U10 Drenge B SA20 1230-1240 B1 Jetsmark IF (2) Aalborg KFUM Pi(2)
U10 Drenge B SA21 1252-1302 B2 SIV Aalborg KFUM Pi (3)
U10 Drenge B SA22 1241-1251 B1 Bagterp IF (1) Aalborg Futsal Klub (2)
U10 Drenge B SA23 1252-1302 B1 SHI Aalborg KFUM Pi(2)
U10 Drenge B SA24 1303-1313 B2 Nr. 3 Pulje B2 Nr. 4 Pulje B2
U10 Drenge B SA25 1314-1324 B1 Jetsmark IF (2) Bagterp IF (1)
U10 Drenge B SA26 1325-1335 B2 Nr. 1 Pulje B2 Nr. 2 Pulje B2
U10 Drenge B SA27 1336-1346 B Finale Vinder B1 Vinder B2
           
           
Præmieoverrækkelse U10 Drenge B   15 min  
           
U11 Drenge A          
  Hjørring Futsal Klub(1)      
  Hjørring IF        
  North West United      
  Aalborg Futsal Klub (1)      
  Jetsmark IF        
           
U11 Drenge A SA28 1403-1413   Hjørring Futsal Klub(1) Hjørring IF
U11 Drenge A SA29 1414-1424   North West United Aalborg Futsal Klub (1)
U11 Drenge A SA30 1425-1435   Jetsmark IF Hjørring Futsal Klub(1)
U11 Drenge A SA31 1436-1446   Hjørring IF Aalborg Futsal Klub (1)
U11 Drenge A SA32 1447-1457   North West United Jetsmark IF
U11 Drenge A SA33 1458-1508   Hjørring Futsal Klub(1) Aalborg Futsal Klub (1)
U11 Drenge A SA34 1509-1519   Hjørring IF Jetsmark IF
U11 Drenge A SA35 1520-1530   North West United Hjørring Futsal Klub(1)
U11 Drenge A SA36 1531-1541   Aalborg Futsal Klub (1) Jetsmark IF
U11 Drenge A SA37 1542-1552   Hjørring IF North West United
           
Præmieoverrækkelse U11 Drenge A   15 min  
           
           
U12 Drenge B        
  Pulje B1   Pulje B2    
  AaB Pi (2)   SGIF (1)    
  SGIF (2)   Jetsmark IF (2)  
  Jetsmark IF (1) VB    
      St. Restrup IF     
           
           
U12 Drenge B SA38 1612-1622 B1 AaB Pi (2) Jetsmark IF (1)
U12 Drenge B SA39 1623-1633 B2 SGIF (1) VB
U12 Drenge B SA40 1634-1644 B1 AaB Pi (2) SGIF (2)
U12 Drenge B SA41 1645-1655 B2 St. Restrup IF  Jetsmark IF (2)
U12 Drenge B SA42 1656-1706 B1 Jetsmark IF(1) SGIF (2)
U12 Drenge B SA43 1707-1717 B2 Jetsmark IF (2) SGIF (1)
U12 Drenge B SA44 1718-1728 B1 Jetsmark IF (1) AaB Pi (2)
U12 Drenge B SA45 1729-1739 B2 St. Restrup IF  VB
U12 Drenge B SA46 1740-1750 B1 SGIF (2) AaB Pi (2)
U12 Drenge B SA47 1751-1801 B2 SGIF (1) St. Restrup IF 
U12 Drenge B SA48 1802-1812 B1 SGIF (2) Jetsmark IF(1)
U12 Drenge B SA49 1813-1823 B2 VB Jetsmark IF (2)
U12 Drenge B SA50 1824-1834 Placering Nr 4 Pulje B2 Nr 3 Pulje B2
U12 Drenge B SA51 1835-1845 Placering Nr 1 Pulje B2 Nr 2 Pulje B2
U12 Drenge B SA52 1846-1856 Finale Vinder B1 Vinder B2
           
Præmieoverrækkelse U12 Drenge B   15 min  
           
           

 

Søndag Hal B            16. december 2018
             
Hold / årgang Kampnr. Tidspunkt        
             
U10 Piger Pulje A   Pulje B      
  SHI (1)   SHI (2)      
  Jetsmark IF Fortuna Hjørring (2)    
  Fortuna Hjørring (1) SHI (3)      
             
             
U10 Piger SB01 0900-0910 A SHI (1) Jetsmark IF  
U10 Piger SB02 0911-0921 B SHI (2) Fortuna Hjørring (2)  
U10 Piger SB03 0922-0932 A SHI (1) Fortuna Hjørring (1)  
U10 Piger SB04 1033-1043 B SHI (2) SHI (3)  
U10 Piger SB05 0944-0954 A Jetsmark IF Fortuna Hjørring (1)  
U10 Piger SB06 0955-1005 B Fortuna Hjørring (2) SHI (3)  
U10 Piger SB07 1006-1016 A Jetsmark IF SHI (1)  
U10 Piger SB08 1017-1027 B Fortuna Hjørring (2) SHI (2)  
U10 Piger SB09 1028-1038 A Fortuna Hjørring (1) SHI (1)  
U10 Piger SB10 1029-1039 B SHI (3) SHI (2)  
U10 Piger SB11 1040-1050 A Fortuna Hjørring (1) Jetsmark IF  
U10 Piger SB12 1051-1101 B SHI (3) Fortuna Hjørring (2)  
             
             
Præmieoverrækkelse U10 Piger A+B   15 min    
             
U11 Drenge B Pulje B1   Pulje B2   Pulje B3  
  Jetsmark IF(1) Jetsmark IF(2) Aalborg Futsal Klub (2)  
  Hjørring Futsal Klub(2) Hjørring Futsal Klub(3) Jarl Arden IF (2)  
  Hjørring IF   St. Restrup IF (1) Aalborg KFUM Pi (1)  
  St. Restrup IF (2) Jarl Arden IF (1) Vodskov IF  
             
U11 Drenge B SB13 1113-1123 B1 Jetsmark IF (1) Hjørring Futsal Klub(2)  
U11 Drenge B SB14 1124-1134 B2 Hjørring Futsal Klub(3) Jetsmark IF (2)  
U11 Drenge B SB15 1135-1145 B3 Aalborg Futsal Klub (2) Jarl Arden IF (2)  
U11 Drenge B SB16 1146-1156 B1 Hjørring IF St. Restrup IF (2)  
U11 Drenge B SB17 1157-1207 B2 St. Restrup IF (1) Jarl Arden IF (1)  
U11 Drenge B SB18 1208-1218 B3 Aalborg KFUM Pi (1) Vodskov IF  
U11 Drenge B SB19 1219-1229 B1 St. Restrup IF (2) Jetsmark IF (1)  
U11 Drenge B SB20 1230-1240 B2 Jarl Arden IF (1) Hjørring Futsal Klub(3)  
U11 Drenge B SB21 1241-1251 B3 Vodskov IF Aalborg Futsal Klub (2)  
U11 Drenge B SB22 1252-1302 B1 Hjørring IF Hjørring Futsal Klub(2)  
U11 Drenge B SB23 1303-1313 B2 St. Restrup IF (1) Jetsmark IF (2)  
U11 Drenge B SB24 1314-1324 B3 Aalborg KFUM Pi (1) Jarl Arden IF (2)  
U11 Drenge B SB25 1325-1335 B1 Jetsmark IF (1) Hjørring IF  
U11 Drenge B SB26 1336-1346 B2 Hjørring Futsal Klub(3) St. Restrup IF (1)  
U11 Drenge B SB27 1347-1357 B3 Aalborg Futsal Klub (2) Aalborg KFUM Pi (1)  
U11 Drenge B SB28 1358-1408 B1 Hjørring Futsal Klub(2) St. Restrup IF (2)  
U11 Drenge B SB29 1409-1410 B2 Jetsmark IF (2) Jarl Arden IF (1)  
U11 Drenge B SB30 1420-1430 B3 Jarl Arden IF (2) Vodskov IF  
U11 Drenge B SB31 1431-1441 B1 Nr. 3 Pulje B1 Nr. 4 Pulje B1  
U11 Drenge B SB32 1441-1452 B2 Nr. 3 Pulje B2 Nr. 4 Pulje B2  
U11 Drenge B SB33 1453-1503 B3 Nr. 3 Pulje B3 Nr. 4 Pulje B3  
U11 Drenge B SB34 1504-1514 B1 Nr. 1 Pulje B1 Nr. 2 Pulje B1  
U11 Drenge B SB35 1515-1525 B2 Nr. 1 Pulje B2 Nr. 2 Pulje B2  
U11 Drenge B SB36 1526-1536 B3 Nr. 1 Pulje B3 Nr. 2 Pulje B3  
U11 Drenge B SB37 1537-1547 Slutspil Vinder P1 Vinder P2  
U11 Drenge B SB38 1548-1558 Slutspil Vinder P1 Vinder P3  
U11 Drenge B SB39 1559-1609 Slutspil Vinder P2 Vinder P3  
             
             
Præmieoverrækkelse U11 Drenge B   15 min    
             
             
U12 Drenge A            
  Hjørring Futsal Klub        
  AaB Pi          
  Hobro IK          
  Manchester United        
             
U12 Drenge A SB40 1625-1635   Hjørring Futsal Klub AaB Pi  
U12 Drenge A SB41 1636-1646   Hobro IK Manchester United  
U12 Drenge A SB42 1647-1657   Manchester United Hjørring Futsal Klub  
U12 Drenge A SB43 1658-1708   Hobro IK AaB Pi  
U12 Drenge A SB44 1709-1719   Hjørring Futsal Klub Hobro IK  
U12 Drenge A SB45 1720-1730   AaB Pi Manchester United  
U12 Drenge A SB46 1731-1741   Nr. 3 Nr. 4  
U12 Drenge A SB47 1742-1752   Nr. 1 Nr. 2  
             
             
Præmieoverrækkelse U12 Drenge A   15 min    
             

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

Puljer i 2018  - Lukket for tilmelding

Tilmelding og Puljer 2018      
Drenge          
2018 Stævne   U/16 U/15 U/14 U/13
1  A Jetsmark IF (1)   Eastside Viborg Aalborg Futsal Klub
2  A Jetsmark IF (2) Eastside Viborg (1) Aabybro IF Aalborg KFUM
3  A B52 AFC Generalen IF Mariager IK (1) VSK Aarhus (1)
4  A Hjørrring IF (1) Jetsmark IF Mariager IK (2) Vejgaards Drenge
5  A   IF Fremad Nørhalne Hjørring IF (1)  
6  A     Hjørring IF (2)   
7  A         
8  A         
           
           
1 B TSV Støvring IF SGIF (1) Øster Han Herred
2 Brønderslev IF TSV SGIF (2) VSK Aarhus (2)
3 Hjørrring IF (2) Jetsmark IF Øster Han Herred Jetsmark IF
4 B FC Underdogs  IF Fremad Nørhalne Jetsmark IF Aalborg Futsal Klub
5 Tårs Eastside Viborg (2)  SIV U15pi Støvring IF
6 B     SIV Øvi IF
7     Aabybro IF  
8 B     Hjørring IF (3)  

Puljer i 2018  - Lukket for tilmelding

  U/12 U/11 U/10
A Hjørring Futsal Klub Hjørring IF Aalborg Futsal Klub
AaB Pi Hjørring Futsal Klub(1) Jetsmark IF
Hobro IK North West United Jarl Arden IF
NN1 Jetsmark IF  
Manchester United Aalborg Futsal Klub (1)  
     
     
     
       
 B Hjørring Futsal Klub Jetsmark IF(1) Aalborg Futsal Klub
 B SGIF (1) Jetsmark IF(2) Jetsmark IF
 B SGIF (2) Hjørring IF Bagterp IF (1)
 B Jetsmark IF (1) Hjørring Futsal Klub(3) Bagterp IF (2)
 B Jetsmark IF (2) Vodskov IF SHI
 B AaB Pi St. Restrup IF (1) SIV
 B VB Hjørring Futsal Klub(2) KB81
 B St. Restrup IF  Jarl Arden IF  Aalborg KFUM Pi (2)
 B   St. Restrup IF (2)  Aalborg KFUM Pi (3)
    Aalborg Futsal Klub (2)  
    Aalborg KFUM Pi (1)  

Puljer i 2018  - Lukket for tilmelding

  Piger      
  U/14 U/12 U/11 U/10
A  

Aalborg KFUM (1)

   SHI
       Fortuna Hjørring
       Jetsmark IF
       
       
A        
       
A        
         
B Jetsmark IF (1)  Aalborg KFUM (2)    SHI(1)
Jetsmark IF (2)  Aalborg KFUM (3)    SHI(2)
IF Fremad Nørhalne      Fortuna Hjørring
Nøvling FK      
Eastside Viborg      
       
       
B        

 

 


Vindere af Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup 2016:

U16A: Svenstrup/Godthåb
U16B: Vrå/Børglum
U15A: IF Skjold Sæby
U15B: Brønderslev IF
U14A: AaB
U14B: Vrå/Børglum
U13A: AaB2
U13B: Biersted/Nørhalne
U12A: Aalborg Futsal Klub
U12B:Aabybro IF
U11A: AaB
U11B:IF Skjold Sæby
U10A: BTI
U10B: Jetsmark IF

Vindere af Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup 2015:

U16A: Team Gambia, Hjørring
U16B: SVIF
U15A: Team Sportsmaster Aabybro
U15B: Aalborg Futsal Klub
U14A: Team Sportsmaster Aabybro
U14B: Støvring IF
U13A: Svenstrup/Godthåb IF
U13B: SVIF
U12A: Støvring IF
U12B: Hobro IK
U11A: IF Skjold Sæby
U11B: Brønderslev IF
U10A/B: Aalborg Freja


Turneringsform 2017:
Der spilles i en A-række (Liga1/Liga2 spillere) og en B-række (M/1/2 spillere) med slutspil i begge rækker. Der er plads til 8 hold i hver række.

Holdene vil blive delt ind i to puljer á fire hold, med max 10 deltagende spillere pr. hold. Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.

U10-U12 spiller 10 min og U13-U16 spiller 12 min. Ellers spilles eft er DBU-Jyllands regler for Futsal, dog ikke med time-out.

Der må maximalt benyttes 1 kvartalsspiller pr hold.

Tilmelding:
Tilmelding hurtigst muligt og senest søndag d. 1. december 2017. 

Tilmelding til:
Pia Steen Bjerring, tlf. 30654646, E-mail: pia@steenbjerring.dk  
Husk at angive klubnavn, række og årgang ved tilmelding samt mail og mobil på kontaktperson.

Turneringsgebyr og betaling:
Kr. 450,- for alle deltagende hold (U10 - U16). Betaling bedes venligst foretaget samtidig med tilmelding til: 
Reg. nr.: 9070 Konto nr.: 1627005683 Sparekassen Vendsyssel
Husk at angive klubnavn, række og årgang ved betaling.

Præmier:
Der er pokal til det vindende hold i alle årgange og rækker U10-U16. Endvidere er der medaljer til 1. og 2. pladsen i alle rækker.
For U10 og U11 er der desuden deltagermedaljer til 
alle.

Program:
U16 spiller fredag d 15. december, U14 og U13 spiller lørdag d. 16. december, mens U10-U12 spiller søndag d. 17. december. Det endelige program forventes klar onsdag d. 6. december 2017. Programmet vil blive tilsendt direkte via e-mail. Derudover vil programmet også kunne downloades her fra klubbens hjemmeside. Udleveres under stævnet i papirformat ved dommerbordene i de to haller.